گفتگو با مهندس سید ناصر طاهری مدیر عامل شرکت پشتیبانی افزارهای رایانه ای سداد(پارس)

گفتگو با مهندس سید ناصر طاهری مدیر عامل شرکت پشتیبانی افزارهای رایانه ای سداد(پارس) در خصوص حذف USSD

بهره برداری از امکانات و فناوری های ایمن ضامن بقاء و رضایتمندی مردم
بنظر من با توجه به مقتضیات زمان و توسعه فناوری های نوین و سوق دادن جامعه به سمت بهره برداری از اینگونه امکانات، بصورت اجتناب ناپذیر لازم و بلکه ضروری است که امنیت این فضای جدید فراهم گردد تا مشتریان و مردم با اطمینان بیشتری بتوانند فعالیت کنند.
اکنون که امکانات مبایلی فضای امن و ایمن تری را با اَپ های قویتری و با رمز نگاری مطمئن در اختیار جامعه و فضای کسب  و کار قرار داده اند دیگر نبایستی از فضای نا ایمن USSD که عمدتا کاربردهای مخابراتی دارد استفاده نمود. کدهای دستوری که از طریق ussd اجرا
می شود بدون رمزنگاری بوده و تمام اطلاعات کاربران را بسهولت در اختیار دیگران قرار
می دهد. اصولاً در فرایند تحولات تکنولوژی و فناوری اطلاعات همواره عنصر امنیت هم برای سرویس دهندگان مهم است و هم برای همه کسانی که از این خدمات بهره برداری می کنند. و اگر تا کنون نیز از مسیر کدهای USSD استفاده می شده چونکه زیر ساخت ها و اپلیکیشن های مبایلی توسعه لازم و کافی را نداشتند. اما اکنون شرایط و توسعه مناسب بوقوع پیوسته و از جایگاه حاکمیتی بانک مرکزی بایستی جهت ایجاد امنیت پرداختها و جلوگیری از سوء استفاده کلاهبرداران اقدام به متوقف کردن USSD می کرد که خوشبختانه این اتفاق خوب و قابل تحسین افتاد.
لازم به تاکید است که با وجود امکاناتی نظیر دستگاهای خودپردازATM ،پیام رسان ها، pos و جدیداً دستگاههای VTMو KASHLESS و سایر ابزارهایی که در اختیار مردم و مشتریان قرار گرفته است دیگر جای نگرانی برای فضای کسب و کار نخواهد بود و اگر دغدغه اندکی هم وجود دارد با جایگزینی این ابزارها و مبدل شدن به فرهنگ عمومی انشاالله بزودی مرتفع می شود. مردم و صاحبان کسب و کار یقیناً امنیت داده ها و اطلاعات شخصی را بر مسائل جانبی ترجیح می دهند و جای نگرانی نیست.

دیدگاه
ما را از نظر خود آگاه نمایید: